Dziennik z Czarnej Skały

Strony dziennika znaleźć można na Kąsających Piaskach w akcie 2. Jeśli natrafisz na górnika kopiącego obok wraku statku, po zbliżeniu się do niego pojawią się eksplodujące potwory. Jeden z nich zabije górnika, z którego wypadnie losowa strona Dziennika Czarnej Skały. Istnieje 6 stron z numerami 4,8,15,16,23,42, a ich numery nawiązują do numerów znanych z serialu LOST. Warto zauważyć, że pierwsze litery każdej ze stron tworzą napis DHARMA - korporacji znanej z tego samego serialu. Sam dziennik nie ma żadnej dodatkowej wartości i do niczego nie służy - jest tylko dowcipem.
Strona 4
"Do diaska. Myślałem, że życie pierwszego oficera będzie ciekawsze. Chyba za dużo oczekiwałem po ekspedycji górniczej. Odkąd wyruszyliśmy z Królewskiego Portu, tylko siedzę na pokładzie i patrzę na kłótnie załogi."
Dziennik z Czarnej Skały Strona 4
Strona 8
"Huśta i to mocno. Ostatnio niewiele sypiam. Zdaje się, że mój żełądek radzi sobie na morzu gorzej niż sądziłem. Rzygałem więcej razy niż zliczę, a kapitan Hanso za każdym razem proponuje mi kurację alkoholem. Muszę znaleźć jakąś wymówkę."
Dziennik z Czarnej Skały Strona 8
Strona 15
"Ależ parszywa pogoda! Po trzech dniach sztormu mam prawie pewność, że statek jest przeklęty. Każdy tydzień dokłada mi nowych zmartwień. Nie wiem, co podda się pierwsze, statek... czy ja."
Dziennik z Czarnej Skały Strona 15
Strona 16
"Reyes mówi, że to potężna fala przewróciła statek. Byłem pod pokładem, kiedy to się stało. Przetrwało nas kilkoro. Część wyruszyła, aby sprawdzić, gdzie, do cholery, trafiliśmy, jakby to miało teraz jakiekolwiek znaczenie."
Dziennik z Czarnej Skały Strona 16
Strona 23
"Mam już dość. To czysty obłęd! Kapitan zniknął na pustyni, a reszta rozbitków jest przekonana, że ściga nas jakiś potwór. Zaczynam podejrzewać, że ci z załogi, którzy poszli razem z wrakiem na dno, mieli szczęście."
Dziennik z Czarnej Skały Strona 23
Strona 42
"A teraz reszta załogi nie żyje... Pozostałem jedynie ja. Dziwne, wykoślawione stwory zaatakowały wrak, w którym spaliśmy. Udało mi się uciec... ale nie wiem, na jak długo. Słyszę je... chichoczą w cieniu, jakby dla nich była to świetna zabawa."
- Pierwszy oficer McMahon
Dziennik z Czarnej Skały Strona 42